2011/12/08

Na kontrole kolene jsem byla pochválená, ale o svých sportovních aktivitách jsem se raději nezmínila...

Sportovní aktivity? Kromě toho, že jsem poměrně úspěšně zkusila jít běhat, tak...
Jeden můj známý kdysi tuším psal, že chce udělat 5000 kliků za den. Nevím, jak dopadl – na jeho blogu už jsem to nenašla. 5000 kliků je neuskutečnitelných. Během dvaceti čtyř hodin by člověk musel udělat přibližně 208 kliků za hodinu, což je asi tři a půl kliku za minutu – nemožné.
Ale 1000 kliků za dvanáct hodin by mělo jít. To je každou hodinu 100 kliků a ještě budu mít dvě hodiny navíc. Hm, a kromě toho se mi slibuje v Motivační hře speciální přísun bodů.

Neděle, 11:00.
Na programu je četba nějakého ruského odborného textu, babiččina návštěva u nás doma (účast povinná), rodinné promítání fotek z rodičovské dovolené v Izraeli (účast v zájmu zachování roddiného klidu silně doporučena). Každou hodinu věnovat 10–15 minut cvičení. Proč ne? Když to nezvládnu, nic se nestane. Vsadila jsem se jen sama se sebou. (Ačkoli: Není to nakonec to nejdůležitější? Já jsem jediná, koho se mi nikdy nepodaří obelhat... Slib sobě samé má možná největší váhu.)
12:15.
Za sebou mám 200 kliků. Druhá stovka šla lépe než první. Prvních 45 jsem udělala najednou. Je to vlastně úplně v pohodě.
13:15.
Po těžkém obědě a třetí stovce mám dost... Asi jsem nikdy v životě neudělala za den víc kliků. To nemůžu zvládnout.
18:30.
Vzhledem k promítání jsem nabrala trochu zpoždění. Mám 700 kliků, adrenalin stoupá, na ruský text se nedá soustředit... Jdu se projít se psem, abych nějak zaplnila tu pětačtyřicetiminutovou mezeru.
18:45.
Zbývá 250. Třesu se, nejsem schopná udělat víc než deset kliků vkuse. Při jedenáctém mi vždy začne do rukou vystřelovat příšerná bolest a po dalším už se nezvednu ze země. A koleno bolí. Jdu spát. Na čtvrt hodiny.
20:15.
Posledních 50 přede mnou. Ležím vyčerpaná na zemi. Po patnácti, po desíti,... posledních 5, ne šest: musí jich být vlastně 1001.
20:30.
Je to za mnou! Necelých 10 hodin. A 8000 bodů! Ruský text počká do zítra. Teď ledovou sprchu – to prý pomáhá proti namoženým svalům – pak spát.
...
O den později.
Studená sprcha nepomohla. Mám namožené i svaly, o kterých jsem si myslela, že se při klicích nepoužívají. Vlastně jsem si spíš myslela, že vůbec neexistují.
O dva dny později.
Body se budou vynulovávat. No výborné. Odmítám nabídku od tvůrce hry si body připsat a jsem rozhodnutá to o víkendu zkusit znovu. Nebo 100 shybů za 10 hodin? To by bylo mnohem těžší...

P.S. Kam se poděla moje intelektuální stránka? Směje se, co by dělala. Celý tento můj osobní sportovní projekt je absurdní a nedokážu se sama sobě nesmát. Jak můžu JÁ brát něco tak vážně? Jak můžu JÁ být něčím tak nadšená? Inu, všichni stárnem...

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za váš komentář. Pravděpodobně velmi brzy zareaguji.